איטום ועבודות עפר
English

מתקן לטיהור מי שפכים

מתקן אשר מנקז אליו מגוון שפכים המגיעים מרשתות הביוב המוניציפליות, קרוי “מתקן לטיהור מי שפכים”. מטרת המתקן להפוך את המים המלוכלכים, למים שיש בהם תועלת. כך למשל ניתן להשקות עם מים אלו גידולים חקלאיים, ואף להזרים אותם בנחלים השונים. על מנת להצליח במטרה יש צורך שהם יעברו תהליך טיהור ולכך יש תקנים ושיטות מוגדרות.

שלבים

תהליך הטיהור נחלק לשלושה שלבים. ראשית כל יש לסנן היטב את המים מהממצאים היחסית גדולים. לאחר מכן מתבצע טיפול ביולוגי האחראי על פירוק החומרים האורגנים והשיקוע של מגוון חיידקים, ובמקביל נערך ניתוב החוצה של מוצקים מרחפים. כמו כן בשלב זה גם מסלקים מיקרואורגניזמים ומגוון מעבירי מחלות ע”י חיטוי ייעודי. כבר בשלב זה ניתן לקבל מים צלולים, אך לא עוצרים בנקודה זו, אלא ממשיכים לטיפול המשלים אשר מספק את הביטחון הנחוץ על מנת להשתמש במים אלו עבור השקיה חקלאית ומבלי לפגוע באיכות מי האקוויפר.

השלב המסכם

על מנת לקבל את איכות המים הרצויה, יש לעבור לשלב השלישי. בשלב זה ניתן לבחור באחת מהשיטות הבאות: ניתן להשתמש בהליך ביולוגי עבור סינון החנקן, ניתן לסנן את הזרחן ע”י כימיקלים או ע”י הליך ביולוגי, או שניתן לערוך סינון גרביטציוני ע”י סינון בחול, (פחות מקובל בארץ למעט במכון שבגוש דן).

קולחין מול התפלה

כיום רוב החקלאים משתמשים במי קולחין, (מים שעברו הליך בו בעיקר פורקו המרכיבים האורגנים), אשר מכילים שאריות של תרופות, הורמונים ומגוון מלחים אשר הורסים את האדמה לאורך השנים ואף פוגמים במי האקוויפר. מחקרים חדשים מראים ששימוש במים מותפלים לטובת הגידולים החקלאים, לא רק שמניבים גידולים יותר חיוניים, אלא גם מדובר בהליך יותר בריא ואף בחיסכון גדול, כיוון שאז אין צורך לשטוף את הקרקע מהמלחים שהצטברו בה פעם בתקופה.

לפירוט שירותי החברה בתחום זה, לחצו: איטום בגג צף (כיסוי צף)

גג צף - יריעות פוליפרופילן

מתקן לטיהור מי שפכים

במידה וגם אתם זקוקים לקבלני איטום או עבודות עפר לכל מטרה, זה הזמן להכיר את מכלול השירותים המקצועיים של חברת קומשוב מישוריםסוגי יריעות איטום נוספים

יריעות פוליפרופילן – (Polypropylene)

יריעות פוליפרופילן – (Polypropylene)

יריעות מסוג פוליפרופילן הן יריעות איטום גמישות, קלות ואיכותיות מאוד ובנוסף לשימושם לאיטום קרקעות משמשות בארץ ובעולם גם לכיסויים צפים.

יריעת בד גיאוטכני – (Geotechnical)

יריעת בד גיאוטכני – (Geotechnical)

יריעה גיאוטכנית מבד ארוג / לא ארוג ממשקל 100 גרם ועד למשקל 1.5 ק"ג למטר. משמשת בדר"כ כשכבת הגנה על יריעות האיטום ובנוסף לשימושים רבים בהנדסה האזרחית.

יריעות איטום פוליאתילן – (HDPE)

יריעות איטום פוליאתילן – (HDPE)

יריעות האיטום הנפוצות בעולם המשמשות לאיטומים שונים של קרקעות, מאגרים, בריכות כימיקלים וכו'… היריעות עמידות בפני תנאי אקלים קשים ובפני חומרים כימים מסוכנים.

רשת ניקוז מסוג גיאונט – (Geonet)

רשת ניקוז מסוג גיאונט – (Geonet)

רשת גיאונט היא רשת פלסטיק עשויה מפוליאתילן (HDPE) ומשמשת בדרך כלל כרשת ניקוז באיטום דו שכבתי למטרת בקרת דליפות במאגר.

קומשוב מישורים בע''מ - קבלן איטום ועבודות עפר תקן ISO

הרימונים 10, אבן יהודה 40500
טלפון: 054-9083023
משרד: 072-3714030
פקס: 09-8997198

פיתוח האתר

סמלון של נציג החברה לצורך שימוש בטופס ליצירת קשרהשאר פרטים ונחזור אליך:

ENGLISH