יריעות האיטום והשימוש בהן

יריעות פוליפרופילן
Polypropylene

יריעות מסוג פוליפרופילן הן יריעות איטום גמישות, קלות ואיכותיות מאוד ובנוסף לשימושם לאיטום קרקעות משמשות בארץ ובעולם גם לכיסויים צפים.

יריעת בד גיאוטכני
Geotechnical

יריעה גיאוטכנית מבד ארוג / לא ארוג ממשקל 100 גרם ועד למשקל 1.5 ק"ג למטר. משמשת בדר"כ כשכבת הגנה על יריעות האיטום וכן לשימושים רבים בהנדסה האזרחית.

יריעות איטום פוליאתילן
HDPE

יריעות האיטום הנפוצות בעולם המשמשות לאיטומים שונים של קרקעות, מאגרים, בריכות כימיקלים וכו'. היריעות עמידות בפני תנאי אקלים קשים ובפני חומרים כימים מסוכנים.

רשת ניקוז מסוג גיאונט
Geonet

רשת גיאונט היא רשת פלסטיק עשויה מפוליאתילן (HDPE) ומשמשת בדרך כלל כרשת ניקוז באיטום דו שכבתי למטרת בקרת דליפות במאגר.

איך אנחנו עובדים?
כל מה שאתה צריך לדעת

פעולות איטום ביריעות מקצועיות ומתקדמות של החברה נעשות על ידי יריעות פלסטיק מיוחדות המיובאות על ידי החברה ממיטב היצרניות ברחבי העולם.

אנו שמים דגש מקצועי הן על יישום שיטות עבודה מתקדמות והן על חומרי הגלם האיכותיים והמובילים ביותר בענפי האיטום השונים, והכול בהתאם לצרכי הפרויקט ודרישות הלקוח.

למחלקות המקצועיות שלנו יש אנשי תכנון, ייעוץ וביצוע מובילים ומנוסים, שליוו בעברם המקצועי אינספור פרויקטים שונים ברחבי הארץ והעולם במשך 30 שנות ניסיון של החברה.

צוותי העבודה של החברה פועלים ביחד עם צוותי תכנון מקצועיים מטעם החברה, וכמו כן, עם הצוותים האחראיים על הפרויקט מטעם מזמיני השירות.

פריסת יריעת איטום ע"י קומשוב מישורים

חשיבות איטום הקרקע / מאגר

יצירת מחיצה מוחלטת – איטום מקצועי למאגרי מים וקרקעות יוצר הפרדה איתנה בין הקרקע למים ובכך אין ספיגת נוזלים וגם נמנע זיהום ואנו שומים על איכות המים.

מניעת בריחת מים – קרע קטן מפסיק דיו כדי לגרום לזיהום ולבריחת המים. איטום המאגר חיוני לשמירה על כמות המים, למניעת אידוי באדמה או איבוד מים לשווא של משאבי החברה.

מניעת דליפת ריחות – חשוב להקפיד על איטום וכיסוי מאגרים וקרקעות המעורבים בפליטת גזים וריחות חזקים אשר עלולים לגרום לזיהום האוויר והסביבה.

חסימת מזיקים – פעולת איטום הקרקע או מאגרי המים מצילה את משאבי החברה מחדירתם של מזיקים, עשבים ומזהמים אשר עלולים לפגוע באיכות המשאב ולגרום להפסדים כלכליים משמעותיים עקב פגיעה בתוצרת.

מניעת סכנת הצפה – איטום מאגרי מים חיוני גם לשמירה מפני סכנת הצפה אפשרית של מתקנים או מבנים הסמוכים למאגר. חומרי איטום חזקים יבטיחו את הפגיעה ברכוש ולעיתים אף בנפש.

מניעת דליפות גז – יריעות איטום ייחודיות אשר מונעות דליפות גז החוצה, ושומרות על תכולת הגז. הגז יוצא החוצה אך ורק על ידי מערכת מבוקרת לאיסוף גזים ובכך נמנעים הפסדים כלכליים וזיהום סביבתי.

שאלות נפוצות

מהן היריעות היעילות ביותר לאיטום?

אף שהתאמת היריעות תלויה באופי האיטום הנדרש, יריעות העשויות מהחומרים: פוליפרופילן ופוליאתילן הם היריעות הנפוצות ביותר לאיטום יעיל וארוך טווח.

מה ההבדל בין יריעות ברמת צפיפות נמוכה/גבוהה?

יריעות איטום המגיעות ברמת צפיפות נמוכה יהיו לרוב בעלות חוזק מבני סביר ויכולת התנגדות טובה מפני קריעה והן בעלות עמידות גבוהה במים.
לעומת זאת, יריעת איטום ברמת צפיפות גבוהה תהיה לרוב בעלת חוזק מבני וקשיחות גבוהים, אך כושר ההתנגדות שלהן לקריעה נמוך יחסית.

האם ניתן למנוע דליפת גז באמצעות איטום?

כן, ניתן ואף חשוב למנוע דליפות גז למנוע הפסדים כלכליים וזיהום סביבתי.
ישנן יריעות איטום ייחודיות המשמשות למניעת דליפות של גז ואף שומרות על תכולת הגז כולה באזור האטום. יציאה של הגז נעשית ע״י מערכת מבוקרת.

מתי יש צורך בשימוש ברשת ניקוז?

כאשר מבצעים איטום רב שכבתי למאגרי מים שונים, ניתן ואף רצוי להוסיף בין השכבות רשת/יריעת ניקוז על מנת לבקר ולפקח על מקרים של דליפות מים בין שכבות האיטום.

מה הכוונה באיטום חיובי / שלילי?

איטום חיובי הוא איטום הנעשה כאשר משתמשים בחומרי האיטום על המשטחים הנמצאים במגע ישיר עם המים.
מדובר בשיטה היעילה ביותר, לעומת איטום שלילי אשר בו מיישמים את חומרי האיטום על גבי המשטחים שלא באים במגע ישיר עם המים.

פנה לייעוץ מקצועי

אנחנו כאן כדי לענות על כל שאלה.
חייג 072-3714030 או מלא את הטופס,
ונציג מטעמנו ייצור איתך קשר בהקדם.