איטום ועבודות עפר
English

יריעות איטום

יריעות האיטום של קומשוב מישורים

חברת קומשוב מישורים משווקת ומתקינה בארץ מספר סוגי יריעות איטום לשימושים שונים בתעשייה האזרחית.
ארבע יריעות, לכל אחת תפקיד אחר ויתרונות משלה.

כולן ביחד משלימות את התמונה ומאפשרות ליצור איטום איכותי עם בקרה.

קבלו את יריעות האיטום המומלצות והמלצות נוספות:

המכירה החל מ 1000 מטר מרובע ומעלה

יריעות האיטום

יריעות פוליפרופילן – (Polypropylene)

יריעות פוליפרופילן – (Polypropylene)

יריעות מסוג פוליפרופילן הן יריעות איטום גמישות, קלות ואיכותיות מאוד ובנוסף לשימושם לאיטום קרקעות משמשות בארץ ובעולם גם לכיסויים צפים.

יריעת בד גיאוטכני – (Geotechnical)

יריעת בד גיאוטכני – (Geotechnical)

יריעה גיאוטכנית מבד ארוג / לא ארוג ממשקל 100 גרם ועד למשקל 1.5 ק"ג למטר. משמשת בדר"כ כשכבת הגנה על יריעות האיטום ובנוסף לשימושים רבים בהנדסה האזרחית.

יריעות איטום פוליאתילן – (HDPE)

יריעות איטום פוליאתילן – (HDPE)

יריעות האיטום הנפוצות בעולם המשמשות לאיטומים שונים של קרקעות, מאגרים, בריכות כימיקלים וכו'… היריעות עמידות בפני תנאי אקלים קשים ובפני חומרים כימים מסוכנים.

רשת ניקוז מסוג גיאונט – (Geonet)

רשת ניקוז מסוג גיאונט – (Geonet)

רשת גיאונט היא רשת פלסטיק עשויה מפוליאתילן (HDPE) ומשמשת בדרך כלל כרשת ניקוז באיטום דו שכבתי למטרת בקרת דליפות במאגר.

להורדת מפרט טכני לכל היריעות לחץ כאן

השירותים שלנו

היתרונות שלנו

 • ספק עיקרי של יריעות האיטום השונות בארץ.
 • ייבוא ממיטב היצרנים בעולם ודגש על איכות.
 • כל היריעות עומדות בתקנים עולמיים מחמירים.
 • צוות מקצועי וכלים ברמה הגבוהה ביותר.
 • שירות ומענה מהיר בכל שעה.
 • ניסיון של מעל ל – 30 שנה בתחום.

עבודות איטום ביריעות

חברת קומשוב מישורים הינה אחת החברות המובילות ביותר במשק הישראלי בכל הקשור לביצוע עבודות עפר ו- איטום ביריעות.

החברה פועלת על פי כל דרישות התקן ברמה המקומית והבינלאומית, על מנת להעמיד לרשות כל אחד ואחת מלקוחותיה את השירות המקצועי והמתקדם ביותר.

פעולות איטום ביריעות מקצועיות ומתקדמות של החברה נעשות על ידי יריעות פלסטיק מיוחדות המיובאות על ידי החברה ממיטב היצרניות ברחבי העולם.

אנו שמים דגש מקצועי הן על יישום שיטות עבודה מתקדמות והן על חומרי הגלם האיכותיים והמובילים ביותר בענפי האיטום השונים, והכול בהתאם לצרכי הפרויקט ודרישות הלקוח.

מחלקות בחברה

למחלקות המקצועיות שלנו יש אנשי תכנון, ייעוץ וביצוע מובילים ומנוסים, שליוו בעברם המקצועי אינספור פרויקטים שונים ברחבי הארץ והעולם במשך 30 שנות ניסיון של החברה.

צוותי העבודה של החברה פועלים ביחד עם צוותי תכנון מקצועיים מטעם החברה, וכמו כן, עם הצוותים האחראיים על הפרויקט מטעם מזמיני השירות.

אנחנו בחברת “קומשוב מישורים”, עושים הכול על מנת להעניק לכל אחד ואחת מכם את השירות המקצועי ביותר, המהיר ביותר והאיכותי ביותר, וכל זאת במסגרת ליווי הפרויקט מראשיתו ועד לסופו, ובמסגרת עמידה בלוחות הזמנים שהוקצו לפרויקט ודרישות מזמיני השירות.יריעות מסוג פוליפרופילן (polypropylene)יריעות בד מסוג גיאוטקסטיל (Geotextile)יריעת פוליאתילן (H.D.P.E)פריסה של יריעות איטום במתקן לטיהור שפכים נבי מוסארשת ניקוז מסוג גיאונט – (Geonet)איטום ביריעות - חשוב לשמירה על איכות הסביבה!איטום מאגר לחומצה זרחתית מישור רותםמתקן לטיהור שפכים לאחר ביצוע פעולות איטוםיריעות איטום בשטח פתוחאיטום מתקני בטונים למתקן טיהור שפכים נבי מוסאהלחמת יריעות

איך לבחור יריעות איטום מתאימות?

"חברת קומשוב" מעמידה לרשות הלקוחות צוות מקצועי הכולל מומחי ייעוץ ותכנון במטרה לסייע לכם לבחור ביריעות האיטום המתאימות ביותר לצרכים הייחודיים שלכם. בחירת היריעות משתנה בהתאם לאזור, לקרקע ולתנאי הסביבה הקיימים בפרויקט ולשימושים הייחודיים הנדרשים לכל ענף בתעשייה האזרחית.

 • לאיטום קרקעות, מאגרים, שפכים, בריכות כימיקליות - מומלץ לבחור ביריעות פוליאתילן המאופיינות בצפיפות גבוהה ותוחלת חיים ארוכה ובולטות בזכות עמידותן בפני תנאי מזג אוויר קשים וחומרים חזקים.
 • לבקרת דליפות גזים וריחות - מומלץ לבחור בכיסוי צף מיריעת פוליפרופילן המעניק פתרון הרמטי וחסכוני אשר מונע את דליפת הגז החוצה ומונע ריחות מזהמים הפוגעים באיכות הסביבה.
 • לאיטום מאגרי מי שתיה - מומלץ לבחור ביריעת פוליפרופילן האידיאלית למי שתייה. יריעה גמישה, קלת משקל ומגנה על איכות הסביבה.
 • לניקוז ובקרת מאגרים - מומלץ לבחור ברשת ניקוז גיאונט העשויה מפלסטיק פוליאתילן ומותקנת בדרך כלל באיטום דו שכבתי למטרת בקרת דליפות בין השכבות ולניקוז הנוזלים לשוחת בקרה.
 • פריסה של יריעות איטום

  פריסה של יריעות איטום מסוג HDPE במפעל חיפה כימיקלים דרום.
  (אורך הסרטון: 19 שניות).

  איטום ביריעות של מאגרים

  שני מאגרים שבוצעו בהם עבודה של איטום ביריעות פוליאתילן ופוליפרופילן. (אורך הסרטון: 30 שניות).

  ביצוע

  על מנת לבצע איטום ראוי ביריעות, יש צורך להקפיד על שלושה גורמים.

  הראשון הנו מקצועיות. לשם כך יש להזמין למקום המדובר איש מקצוע שבקיא באיטום מאגרים שונים ויודע להתחשב הן בנתוני השטח והן בנתוני מזג האוויר, החומרים שהבריכה אמורה להכיל ואופי השימוש העתידי.

  לאחר מכן, לאחר שהתמונה יותר שלמה, ניתן לעבור אל רשימת המכולת.

  בשלב זה יש לחבר בין צורך לחומר – יש לבחור את היריעות שאמורות לאטום כראוי את המאגר/ בריכה.

  השלב השלישי הוא להקפיד על איכות חומרי הגלם, כלומר להזמין רק מיצרנים ידועים ובעלי שם, כאלו שכבר הוכיחו שהיריעות שלהם עמידות לאורך זמן ומספקות את הסחורה.

  לבסוף השלב הרביעי הוא להכין תוכנית עבודה בה יש לציין כמה מטר יריעה צריך מכל חומר, ואף לציין מהו סדר הפעולות הנכון. על מנת לעשות כן, יש צורך בניסיון ובמקצועיות.

  זהירות

  מאגר מים עם איטום ביריעותאיטום איכותי ביריעות נעשה ע”י מגוון יריעות פלסטיק ספציפיות שמיובאות ממיטב היצרנים.

  כאמור לפני שיוצאים לעבודה, יש להתייעץ על אנשי תכנון ולהקצות צוות ייעודי.

  לרוב מדובר על ארבעה שלבים, אך שוב, על המתכנן לזהות את הצרכים, האילוצים ולפי המשתנים להחליט מה תהיה חלוקת העובדה.

  יש להיזהר מעבודה חובבנית, כי בסופו של יום יעלה הצורך לפרק ולעשות אותה מחדש. על כן מומלץ לוודא את טיב העבודה עוד מההתחלה.

  סדר הנחת היריעות

  בגדול ניתן לומר שלרוב מדובר על שימוש ביריעות איטום מסוג פוליאתילן שמאפשרת את איטום פני הקרקע, ולחלופין ניתן לבחור גם ביריעות פוליפרופילן.

  לפני כן נהוג להניח יריעה גיאוטכנית המשמשת כשכבת הגנה על מפני הקרקע כאשר מעליה באה יריעת האיטום.

  וכשמדובר על איטום דו שכבתי, ניתן להוסיף רשת ניקוז עשויה מפלסטיק אשר מאפשרת לפקח במקרה ויש דליפה במאגר.

  שילוב נכון

  על פעולת האיטום להיות מחומרים איכותיים ועמידים, כך שגם אם מדובר על יריעה מסוג מסוים שנחשבת לאיכותית בתחומה, יש חשיבות שגם היצרן יהיה בעל שם ואיכותי בתחומו.

  בנוסף יש צורך לעבוד נכון עם היריעות, אחרת מדובר בעבודה שנעשית לחינם. על מנת שעבודת איטום תעשה כהלכה, חשוב לסנכרן בין סוג היריעות המומלצת, לבין חומרי גלם איכותיים וצוות אנושי מקצועי.

  חשיבות איטום הקרקע / מאגר

  אטימות הקרקע או המאגר חיונית לשמירה על בריאות חיי האדם ואיכות הסביבה.
  בשל כך, חשוב לבחור בחברה המקפידה על שימוש בחומרי גלם איכותיים ושיטות מתקדמות המתמודדות עם הסכנות הפוטנציאליות.

 • יצירת מחיצה מוחלטת - איטום מקצועי למאגרי מים וקרקעות יוצר הפרדה איתנה בין הקרקע למים ובכך אין ספיגת נוזלים וגם נמנע זיהום ואנו שומים על איכות המים.
 • מניעה בריחת מים - קרע קטן מפסיק דיו כדי לגרום לזיהום ולבריחת המים. איטום המאגר חיוני לשמירה על כמות המים, למניעת אידוי באדמה או איבוד מים לשווא של משאבי החברה.
 • חסימת מזיקים - פעולת איטום הקרקע או מאגרי המים מצילה את משאבי החברה מחדירתם של מזיקים, עשבים ומזהמים אשר עלולים לפגוע באיכות המשאב ולגרום להפסדים כלכליים משמעותיים עקב פגיעה בתוצרת.
 • מניעת סכנת הצפה - איטום מאגרי מים חיוני גם לשמירה מפני סכנת הצפה אפשרית של מתקנים או מבנים הסמוכים למאגר. חומרי איטום חזקים יבטיחו את הפגיעה ברכוש ולעיתים אף בנפש.
 • מניעת דליפות גז - יריעות איטום ייחודיות אשר מונעות דליפות גז החוצה, ושומרות על תכולת הגז. הגז יוצא החוצה אך ורק על ידי מערכת מבוקרת לאיסוף גזים ובכך נמנעים הפסדים כלכליים וזיהום סביבתי.
 • מניעת דליפת ריחות - חשוב להקפיד על איטום וכיסוי מאגרים וקרקעות המעורבים בפליטת גזים וריחות חזקים אשר עלולים לגרום לזיהום האוויר והסביבה.
 • לפרויקטים נוספים של החברה - לחצו כאן

  ייעוד

  יריעות לאיטום הן בעלות תפקיד רב חשיבות עבור איכות תוצאת האיטום.

  יריעות אלו משמשות עבור שימור הנוזלים, עבור מניעת חלחול הנוזלים אל הקרקע ועל מנת שתתאפשר פעולת הפרדת הנוזלים מפני הקרקע.

  על מנת להשיג כל זאת נהוג לפרוס תחילה את יריעות ההגנה על גבי תשתית במאגר שמכילה בד גיאוטקסטיל, ומעל לפרוס יריעת איטום שנבחרת בקפידה לפי צרכי הפרויקט.

  כמו כן יש מקרים בהם יוסיפו יריעת ניקוז מעל לשכבת האיטום הראשונה ומעליה יריעת איטום נוספת וזאת על מנת לבקר על מצב הדליפות במידה ויהיו.

  למידע מקצועי ומאמרים נוספים - לחצו כאן

  שאלות נפוצות

  למה דווקא להשתמש ביריעות פלסטיק מסוג H.D.P.E לאיטום?

  יריעת H.D.P.E היא יריעת פלסטיק גמישה אשר מציעה עמידות בפני חומרים קשים מאוד בתעשייה ובנוסף עמידה בפני תנאי אקלים קשים במיוחד לאורך זמן רב.

  יריעת האיטום הזו היא הבחירה הנפוצה ביותר כיום בתעשייה בתחום איטום הקרקעות והמבנים כנגד נוזלים.

  מהן היריעות היעילות ביותר לאיטום?

  אף שהתאמת היריעות תלויה באופי האיטום הנדרש, יריעות העשויות מהחומרים: פוליפרופילן ופוליאתילן הם היריעות הנפוצות ביותר לאיטום יעיל וארוך טווח.

  מה ההבדל בין יריעות ברמת צפיפות נמוכה/גבוהה?

  יריעות איטום המגיעות ברמת צפיפות נמוכה יהיו לרוב בעלות חוזק מבני סביר ויכולת התנגדות טובה מפני קריעה והן בעלות עמידות גבוהה במים, לעומת זאת יריעת איטום ברמת צפיפות גבוהה תהיה לרוב בעלת חוזק מבני וקשיחות גבוהים, אך כושר ההתנגדות שלהן לקריעה נמוך יחסית.

  האם רצוי להציף את השטח שנאטם לאחר ביצוע האיטום?

  כן, רצוי ואף מומלץ להרטיב ולהציף שטח/מבנה שנאטם, זאת על מנת לוודא את איכות האיטום.

  זכרו שחברות מקצועיות ואמינות הן כאלה אשר יציעו את בדיקת ההצפה בעצמן.

  איזו יריעת איטום משמשת לאיטום ידידותי למי שתיה?

  יריעת הפוליפרופילן (PP) היא יריעת איטום גמישה ביותר אשר מתאפיינת בנוסף בגלל משקלה הקל והתאמתה למי שתיה ולשימושים נוספים בתעשייה.

  לשם מה משמש כיסוי צף (גג צף)?

  במקרים מסויימים נפרס מעל המאגר כיסוי צף העשוי בדרך כלל מיריעת פוליפרופילן (PP).
  מהמקרים הנפוצים בהם מותקן כיסוי צף הם:

  • מניעת אידוי של הנוזלים במאגר.
  • למניעת דליפות הגזים המצטברים במאגר כתוצאה מהנוזל.
  • מניעת זיהום סביבתי כתוצאה מהריחות הנפלטים מהנוזל.
  • מניעת זיהום הנוזל הנמצא במאגר.

  אם אתם מעוניינים במידע נוסף על גגות צפים, הכנסו לעמוד כיסוי צף שבינו לשם מטרה זו על ידי לחיצה כאן.

  האם ניתן למנוע דליפת גז באמצעות איטום?

  כן, ניתן ואף חשוב למנוע דליפות גז למנוע הפסדים כלכליים וזיהום סביבתי.

  ישנן יריעות איטום ייחודיות המשמשות למניעת דליפות של גז ואף שומרות על תכולת הגז כולה באזור האטום. יציאה של הגז נעשית ע״י מערכת מבוקרת.

  מהם השלבים החשובים ביותר באיטום מאגר מים?

  תכנון ובחירת חומרי איטום (על פי אופי האיטום הנדרש ולפי תקנות משרד הבריאות), פריסת יריעת גיאוטקסטיל, פריסת יריעת האיטום, פריסת רשת ניקוז (במידה ומדובר באיטום רב שכבתי) והתקנת סולמות מילוט.

  מהו כיסוי צף?

  כיסוי צף הוא איטום ביריעות קלות משקל וגמישות המותקנות מעל מאגרי מים או בריכות אטומות.

  סוג זה של איטום משמש להגנה מפני זיהום ומזיקים, מניעה של אובדן נוזלים כתוצאה מאידוי וטיפול בגזים המצטברים.

  מהם שלבי האיטום של מתקני אידוי?

  איטום מתקני אידוי לרוב יבוצע באיטום רב שכבתי ולכן חשיבות מרכזית באיטום מסוג זה לרשת הניקוז.

  השלבים הם: יישום שכבת בד גיאוטכני, פריסת יריעת איטום, פריסת רשת הניקוז ופריסה של שכבה נוספת מיריעת האיטום.

  מהו תהליך העבודה בבניית בריכת שפכים?

  כאשר פונים לבניית בריכת שפכים לצורך ניקוז שפכים מיישובים קטנים ישנם 3 שלבים מרכזיים שיש לבצע: יישור והעמקת הקרקע, איטום הקרקע בצורה יסודית וחיבור הבריכה אל היישובים ע״י שני צינורות, האחד ליישובים והשני למתקן טיהור השפכים.

  כיצד ניתן להפוך בוצה לדלק חלופי?

  בוצה היא מה שנשאר לאחר תהליך טיהור השפכים.

  כאשר אינה עוברת תהליך קומפוסטיזציה ממשיכה לעבור הבוצה פירוק כימי מתמיד הגורם לפליטת גזים ביניהם, גז המתאן המשמש למקרים מסוימים כתחליף לדלק.

  מהם השימושים בבוצה מעובדת?

  הבוצה העשויה סוגים רבים של חומרים אורגניים כתוצאה מסינון השפכים, עוברת תהליך פירוק שנקרא ״קומפוסטיזציה״.

  בתהליך זה הופכת הבוצה לחומר דשן טבעי (קומפוסט הנועד להזנת אדמה וצמחים.

  מה הכוונה באיטום חיובי / שלילי?

  איטום חיובי הוא איטום הנעשה כאשר משתמשים בחומרי האיטום על המשטחים הנמצאים במגע ישיר עם המים, מדובר בשיטה היעילה ביותר, לעומת איטום שלילי אשר בו מיישמים את חומרי האיטום על גבי המשטחים שלא באים במגע ישיר עם המים.

  איזו יריעה רצוי לשים כתשתית לדשא סינטטי?

  כאשר מציבים דשא סינטטי חשוב להשיג שתי מטרות: חלחול של המים למניעת הצפות ומניעת התפתחות של עשבים מתחת למשטח.

  לשם כך משתמשים ביריעת בד גיאוטכני המבצעת את שתי הפעולות ומאפשרת פתרון עמיד וארוך טווח.

  אילו חברות במשק הישראלי משתמשות בפתרונות איטום?

  חברות וגופים גדולים ורבים בכל המגזרים זקוקים לפתרונות איטום, בעיקר חברות העוסקות בטיפול בכימיקלים ובצורך בפתרונות איטום לבנייה.

  בין החברות והגופים ניתן למצוא שמות כמו: חברת החשמל, קבוצת אלקטרה, כי״ל, החברה לשירותי איכות הסביבה ועוד.

  באילו גדלים ניתן להשיג יריעות פוליאתילן?

  יריעות אלו מגיעות בצורת גלילים וניתן לבחור על פי עובי (״מיקרון״) בין 30/50/100/150/200/300/500 ועל פי רוחב במטרים בין 1/2/3/4/6/8/10.

  האם חובה לבצע ניקוי וחיטוי למאגרי מים?

  מאגרי מים לשתייה, לחירום או לכיבוי אש מחויבים בניקיון וחיטוי יסודי אחת לשנה, זאת על פי משרד הבריאות ובהתאם לפי תקנה מס׳ 1525 של מכון התקנים הישראלי.

  באילו חומרים ניתן להשתמש בניקוי וחיטוי מאגרי מי שתייה?

  את חומרי הניקוי והחיטוי יש לבחור בקפידה את החומרים בהתאם לתקן הישראלי מספר 5438 של משרד הבריאות ומכון התקנים ובאמצעות שימוש בסודיום היפוכלוריט.

  כיצד ניתן למנוע חדירת מזיקים?

  ביצוע נכון של איטום למאגרי מים או לקרקע בהתאם למשאב אותו אנו אוטמים, ניתן לטפל בבעיה השכיחה של חדירת מזיקים, מזהמים או עשבים העלולים לפגום בתוצרת ולהביא להפסדים כלכליים.

  מתי יש צורך בשימוש ברשת ניקוז?

  כאשר מבצעים איטום רב שכבתי למאגרי מים שונים, ניתן ואף רצוי להוסיף בין השכבות רשת/יריעת ניקוז על מנת לבקר ולפקח על מקרים של דליפות מים בין שכבות האיטום.

  מהן היריעות היעילות ביותר לביצוע כיסוי צף?

  כיוון שכיסוי צף דורש יריעות גמישות וקלות משקל, היריעות הטובות ביותר המחזיקות בתכונות אלו וביכולת איטום גבוהה במיוחד הן יריעות מסוג פוליפרופילן או פוליפרופילן משוריין.

  כיצד מכשירים אתר הטמנה?

  אתרי הטמנה המוכרים לרובנו כ״מזבלה״ דורשים הכשרה של הקרקע לפני הפעלתם.

  על מנת לאפשר זאת יש לבצע עבודות איטום של הקרקע לצד מתן פתרון למניעת חלחול נוזלים.

  בנוסף יש להתקין מערכת בקרה לניקוז ושחרור מבוקר של גז.

  מהו מאגר לטיהור שפכים?

  מאגרים לטיהור שפכים הינם פתרון אקולוגי הנועד לאגור שפכים תעשייתיים ולבצע תהליך של הוצאת החומרים המזהמים, טיהור השפכים והחזרתם לנחלים או לצרכי חקלאות והשקיה.

  מהם היתרונות ביריעת פוליפרופילן?

  יריעות פוליפרופילן הן יריעות האיטום האולטימטיביות לכיסוי צף.

  יריעות אלו הינן קלות משקל, גמישות המהוות תחליף לשימוש בכימיקלים מזיקים.

  יריעות אלו מאפשרות איטום והגנה מקסימלית על הסביבה והן ניתנות להשגה במחירים זולים.

  כיצד מפיקים מינרלים ותוצרי לוואי מתהליך אידוי?

  המים הנאגרים בבריכות אידוי מכילים מינרלים ותוצרי לוואי רבים (מגנזיום, מלח, ברום אשלגן ועוד) אשר כחלק מתהליך האידוי הטבעי שוקעים ונאגרים בקרקעית, משם ניתן לאסוף את המינרלים ותוצרי הלוואי ולהשתמש בהם לצרכים שונים.

  באילו גדלים ניתן להשיג בד גיאוטכני?

  בד גיאוטכני מגיע בצורת גלילים בצורת גלילים, כאשר אורך הגלילים המקובל במטר הוא 50/100/150, המשקל בין 100-1500 למ״ר, העובי משתנה לפי הצרכים והרוחב המקובל הוא כ- 2 מטרים.

  כיצד ניתן להתמודד עם לחץ הידרוסטטי?

  לחץ הידרוסטטי הוא הלחץ הקבוע שמפעיל נוזל במצב מנוחה על דפנות המבנה האוגר את הנוזל.

  על מנת להתמודד עם הלחץ הנ״ל מעבים את שכבות האיטום ומומלץ להתקין בתחתית המבנה מערכות ניקוז להקל על הלחץ.

  קומשוב מישורים בע''מ - קבלן איטום ועבודות עפר תקן ISO

  הרימונים 10, אבן יהודה 40500
  טלפון: 054-9083023
  משרד: 072-3714030
  פקס: 09-8997198

  פיתוח האתר

  סמלון של נציג החברה לצורך שימוש בטופס ליצירת קשרהשאר פרטים ונחזור אליך:

  ENGLISH